Робота у Польщі за фахом

19 Червня 07:10 2017

Сьогодні з України в Польщу їдуть все, кого торкнулася кризаі менеджери середньої ланки і керівники та вчителі, робота потрібна всім. І тут криється перша неприємна несподіванка. Якщо ви працювали в офісі у себе на батьківщині, це не означає, що ви отримаєте аналогічну посаду і в Польщі. Робота у Польщі за фахомдоля технічних фахівців (програмісти, зварювальники, токарі, водії), де знання мовине головна вимога.

Перша робота в Польщі для гуманітарія або офісного працівникарізноробочий або будьяка інша робота не вимагає високої кваліфікації (фабрики, склади тощо).

Однак, якщо ви не звикли до фізичної праціперший час вам буде важко і багато хто просто не справляються з «почуттям власної важливості» і повертаються. Не варто судити про життя і роботі в Польщі з відеороликів із соціальних мереж, на ділі все значно прозаїчніше. Якщо ви не готові до кардинальних змін у своєму життіподумайте ще раз, можливо не варто розчаровуватися і краще шукати удачі будинку.

Перше, що вам потрібно, це зробити польську робочу візу, піврічну або річну. На сьогоднішній день, існує дуже багато фірмпосередників, які займаються візовими питаннями і без проблем допоможуть вам зробити будьяку візу. Однак, ми радимо не звертатися до першої ліпший фірмі, або посереднику, а краще пошукайте в інтернеті ту, яка має хороші відгуки і влаштує вас за ціною. Звичайно, ви можете зайнятися, цими питаннями і самі, це буде дешевше, але значно довше і трохи важче.

Наступне, що вам потрібно, це визначитися в якій сфері ви хочете, можете, а головне вмієте працювати. Робота у Польщі існує багато сфер де потрібні працівники. Це будівництво, сезонні роботи в полі, сільське господарство, сфера обслуговування. Також можливі і такі вакансії в Польщі, як перекладачі, бухгалтери, вихователі, вчителі та інші. Якщо ви визначилися з цим, то можна перейти до пошуку підходящої роботи. Для цього існує чимало сайтів з оголошеннями про роботу в Польщі, для цієї мети служить і наш сайт (в цьому розділі ви завжди можете знайти нові вакансії). Це можуть бути посередники, які знаходять вам роботу, а ви платите їм за це певну суму. Або роботодавці безпосередньо, які шукають працівників. Звичайно, більше хочеться зв’язатися з роботодавцем безпосередньо, але іноді можна знайти хорошу роботу саме від посередників.

Що слід знати домовляючись про роботу? Перш за все, узгодьте з роботодавцем скільки часу ви повинні працювати і за яку суму. Не погоджуйтеся на слова «зарплата висока» або «приїдете домовимося», про все варто поговорити заздалегідь і узгодити між собою. Також обговоріть, чи надає фірма житло, і за чий рахунок. Як кажуть ті, хто потрапив до несумлінних роботодавців, часом зарплату дають непогану, але за дах над головою знімають стільки, що для себе мало що залишається. Це саме можна сказати і до харчування і транспорту, яким будете добиратися до місця роботи. Все обговоріть заздалегідь. Тоді ви будете знати, на що розраховувати і не отримаєте кота в мішку. І так, припустимо, що фірма не надає житло та його ви повинні знайти самі. Де шукати і яке житло в Польщі вибрати?

Якщо сказати коротко, то в цьому питанні проблем немає. У Польщі ви зможете знайти різне житло, як по комфорту, так і за ціною. В інтернеті вам запропонують і комфортабельні готелі, квартири під ключ, а також недорогі хостели, в яких часто проживають ті, хто приїхав на заробітки до Польщі. Ціни дуже різні, починаючи від 300 злотих на місяць і вище 2000 злотих, тому не лінуйтеся пошукати. Як то кажуть, «хто шукає, той знайде». Звичайно, ціни на житло в Варшаві будуть дорожче, ніж не в столиці, а й тут вони відрізняються. Також, часто можна побачити оголошення про те, що хтось шукає собі співмешканця, або співмешканку на підселення, для того щоб дешевше було знімати квартиру. Таке житло часто знімають студенти, які приїжджають на навчання до Польщі.

Ну, ось ви вже знайшли роботу, житло в Польщі. Що ще варто знати? Це мова. Хоча, польську мову, схожий на наш і набагато легше в порівнянні з іншими іноземними мовами, всетаки вам буде простіше якщо ви будете знати, хоча б основні фрази на польській мові. Для цього ви можете завантажити програму або переглядати навчальні відеоролики польської мови, які є у вільному доступі в просторах інтернету. Часто вони дуже цікаві і часом виглядають як гра. Тому вчити польську мову ще й захоплююче. Але якщо вам вже треба вирушати в дорогу, а ви знаєте зовсім небагато, не хвилюйтеся, живучи серед поля