У Дубні чиновників хочуть пересадити на автобуси

20 Листопада 06:14 2013

Дубенські автомобілісти охочіше пересядуть автобуси, якщо громадським транспортом почнуть користуватися чиновники починаючи з міського голови.

avtobus-dubnoТаку думку висловив ініціатор ідеї Володимир Андріюк.

На його думку, місцева влада повинна вирішити 2 проблеми:

– поганий стан автобусів (“маршуток”);

– паркінг в центрі Дубна.

“Не знаю, скільки можна їздити в маршутках, які ніколи в житті не прибираються,  обірвані сидіння, немає поручнів, ноги не влазять в кріслах та немає опалення зимою та кондиціонерів влітку”, – в СРСР автобуси були просторіші та зручніші, бо тоді були хоч якісь стандарти, зазначив ініціатор ідеї.

У всій Європі в містах чиновники пропагують ідею їздити на громадському транспорті, мета розвантажити місто, звільнити центр від заторів та зменшити викиди в атмофсеру. У Дубні навпаки: міського голову Василя Антонюка ніхто з мешканців не бачив в громадському транспорті за весь час перебування на посаді. Мер міста їздить на службово авто “Шкода Super B”, його заступників також возять на роботу. Міські депутати не проти похизуватись дорогими автівками. Для прикладу депутат Леонід Дудко в 38 тис. містечку їздить на новому джипі “Хюндай Санта Фе“, що вартує біля 400 тис. грн.

Приклад міської податкової інспекції говорить, що чиновники не лише в міській раді не розуміють проблем громадського транспорту. Гламурна “виставка автомобілів” біля Дубенської ОДПІ, це факт того, що чиновники не хочуть користуватись громадським транспортом у місті, оскільки щодня прийдеться бачити своїх клієнтів, від яким вони отримують “грошові подяки” або судові позови.

Ініціатор ідеї Володимир Андріюк пропонує два шляхи вирішення: азіатський і європейський. Можна, як в Китаї, будувати багаторівневі міста, але це означає , що від історичного центру нічого не залишиться. Щоб такого не сталося, потрібно звернути увагу на невеликі партнерські міста Дубна в Європі, де місцева влада дійсно активно користуються громадським транспортом. Наприклад,  нинішній мер польського міста Гіжицько, що є побратимом Дубна, активно користується громадським транспортом і показує приклад для громадян.
Ініціатор також додав, що скорочення числа автомобілів позитивно позначиться на екологічній ситуації в місті. Наразі у робочий час в центрі Дубна немає де припаркувати авто не порушивши правила дорожнього руху.

Dubno.com.ua