Створення сайтів – студія чи фрілансер?

30 Березня 12:38 2014

Наше видання звернулось до експертів ринку по створенню сайтів і дізналось, що краще веб-студія чи фрілансер.

Створення сайтів Чернівці

Створення сайтів Чернівці

Крім цього на ринку є пропозиції підкуповують своєю дешевизною. Однак не варто спокушатися: у цьому діапазоні якісних рішень немає. Максимальне на сьогоднішній день співвідношення ціна якість в сегменті стандартних сайтів визначає вартість в 2 тисячі гривень. За ці гроші вдається випустити якісний продукт, з яким легко працювати (адмініструвати) і який легко просувати в інтернеті. При цьому клієнту надається гарантія і своєчасна технічна підтримка.

Все що дешевше – це, як правило, робота фрілансерів – одинаків. Вони не платять податки і оренду. За рахунок цього вдається знизити вартість . Але при цьому замовник позбавляється всяких гарантій і, що найнебезпечніше, – подальшої підтримки. Чи варто ризикувати? Якщо сайт є джерелом замовлень, то існує ризик втратити не тільки їх, але і репутацію надійної компанії.

Студія або фрілансер?

Крім компаній, які професійно займаються розробкою сайтів, на ринку багато «вільних художників» – фрілансеров. Природно вони готові запропонувати ціни деколи значно нижче студійних , а роботи можуть не поступатися за якістю. Перед замовником виникає питання : кого вибрати? У якому випадку можна звернутися до фрілансера?

Якщо замовник хоче отримати нестандартний сайт, то звернувшись до фрілансера , можна заощадити на дизайні. При цьому фрілансер повинен бути професіоналом в області веб- дизайну. Це необхідно для того , щоб макети , які він розробить для замовника , можна було передати далі в роботу.

Всю іншу роботу настійно рекомендується віддавати в професійну студію. Створення сайтів Чернівці – перша студія, що випала в пошуку в чернівекій області. Потрібно дотримуватися дуже багато вимог, щоб результат був якісним. За дотриманням вимог стежить менеджер проекту, а їх реалізацією займається команда розробників.

Якщо замовник націлений на стандартний сайт, тоді це взагалі не ті гроші, заради яких варто економити, звертаючись до фрілансера. Одна людина не в змозі зробити дизайн, забезпечити якісне підключення системи управління сайтом, підготувати тексти і наповнити сайт, забезпечити консультаційну підтримку. Частина цієї роботи ляже на плечі замовника. У підсумку дуже часто ми роками можемо спостерігати напис «Сайт знаходиться на стадії розробки». Якщо ви бачите цей напис, як правило, це означає, що сайту ви не побачите ніколи.

Як вибрати підрядника?

Вибір партнера в бізнесі чимось нагадує вибір партнера у шлюбі і, якщо замовник націлений на довгий і щасливий діловий союз з виконавцем, йому варто вибирати партнера особливо ретельно. На завершення розробки сайту співробітництво замовника з веб-студією не закінчується. Насправді воно тільки починається. Саме після того, коли на сайті з’являться перші відвідувачі і замовлення, клієнт відчує, що потрібно доопрацювати і в яку сторону направляти свій бізнес, щоб відповідати попиту. Саме на цьому етапі наявність професійного і надійного партнера дуже важливо.

Ось мінімум критеріїв, яким повинен відповідати розробник, на якого можна покластися:

Достатній час присутності виконавця на ринку (від 3-х років).

Вартість робіт не може бути дуже низькою. Вона повинна перебувати в зазначених раніше діапазонах.

Виготовлення сайту – має бути одне з основних напрямків діяльності компанії.

Наявність і розташування офісу. Обов’язково варто відвідати офіс веб -студії. Його наявність і місце розташування говорить багато про що . Відсутність офісу – це тривожний знак .

Кількість співробітників. Їх не може бути дуже багато і не повинно бути дуже мало ( наприклад , 1-2) .

Наявність достатньої кількості якісних робіт в портфоліо.

Позитивні відгуки (рекомендації ) клієнтів про роботу виконавця.

Наявність зручної та надійної системи управління сайтом.

Хороший рівень підготовки документів ( комерційну пропозицію , технічне завдання , договір) .

Оперативна реакція на запити клієнта.

Наявність служби підтримки клієнта. Варто попросити показати , хто займається підтримкою проектів .

Робота по договору. В іншому випадку після закінчення робіт у замовника не буде прав на свій власний сайт.

«Шосте почуття» – це те, що насилу піддається поясненню, проте часто допомагає прийняти єдино вірне рішення. Якщо при всіх позитивних характеристиках розробка сайтів Чернівці все-таки викликає недовіру або негатив, краще сто разів подумати і ще раз все перевірити, перш ніж підписувати з договір.