Багато жителів України намагаються знайти роботу, щоб легально іммігрувати. Нарешті, остання причина пошуку роботи за кордоном-розчарування в дійсності. Та чи легко працевлаштуватися в тих же штатах або Західній Європі?
На батьківщині працевлаштуватися легше. У Європі та США – величезна конкуренція. У розвинених країнах люди буквально б’ються за робочі місця. За кордоном житель України майже безправний. Відносно його як іноземця існують маса законодавчих обмежень. Навіть якщо житель Росії влаштується, наприклад, в американську піцерію, її власник зобов’язаний довести компетентним органам, що не міг знайти робітників серед місцевих жителів. Тому роботодавці не прагнуть приймати на роботу іноземців: їм не потрібні додаткові складності.
Українські документи в Європі і США проходять процедуру легалізації дуже довго. Потрібно, наприклад, довести, що диплом певного нашого ВНЗ «котирується» за кордоном. Ця процедура називається «нострифікація». Існує і ще один і теж тривалий варіант документальної консульської легалізації. Проте існує програма для студентів ворк енд тревел 2017, що дозволяє працювати та навчатись у США 3 місяці. Work and Travel 2017 вже відкрита заявку на подачу та приймає студентів 2-5 курсів з знанням англійської.
Нарешті, завадить знайти роботу за рубежом мовний бар’єр. Знання, причому добре знання мови потрібно, щоб хоча б пройти співбесіду.
Багато питань з працевлаштування можуть вирішити агенти. Однак це влетить в копієчку.
У пошані – мед. персонал, водії і офіціанти
Є ряд спеціальностей, які дуже високо цінуються в західних країнах. Якщо людина володіє цими професіями, то шанс влаштуватися у нього досить великий.
Якщо людина належить до категорії медичного персоналу, то у нього є всі шанси придбати зарубіжну роботу. Так, наприклад, в Англії, Австралії та більшості Європейських країн, медичні сестри отримують від однієї тисячі доларів, а лікарі від шести тисяч доларів.
У пошані – і водії далекобійники, і електрики, і слюсарі. Зарубіжних вакансій за даними спеціальностями – дуже багато. Заробітна плата починається від однієї тисячі чотирьохсот доларів.
Затребувані й офіціанти, і аніматори, і туристичні гіди особливо в країнах, де добре розвинений туризм: Греції, Єгипті, Тунісі, Іспанії та Італії. Платять небагато: від п’ятисот до півтори тисячі доларів. Така робота підходить для студентів, які мають хоча б мінімальний досвід роботи в цій сфері, знають англійську мову і хочуть придбати незабутній життєвий досвід.
Багатьом країнам, наприклад, Чехії, Польщі, Великобританії потрібно іноземна робоча сила, яка здатна працювати в сільському господарстві. Звичайно, це робота – сезонна. Зазвичай робочий тиждень – шість тижнів, працівники живу на території власника плантацій.
Багато жителів України при досвіді роботи влаштовуються зазвичай нянями, доглядальницями і домробітницями. Такі вакансії пропонує і Канада, і США, і Німеччина, і Франція та Іспанія. Заробітна плата лежить в проміжку – від семисот до трьох тисяч доларів.
Щоб знайти роботу за кордоном, потрібно так само бути хорошим програмістом. Програмісти цінуються дуже високо в будь-якій країні світу. Вони мають можливість працювати навіть на віддаленій основі. Також добре затребувані і інженери, і ТОП – менеджменти. Їх заробітна плата, особливо в таких країнах, як Об’єднані Арабські Емірати, може досягати декількох тисяч доларів. Але основні вимоги – вільне володіння англійською, легалізований диплом і безліч рекомендацій від роботодавців.
А ось в Китаї, Сінгапурі й Таїланді постійно потрібні викладачі англійської. Але для працевлаштування необхідно також запастися рекомендаціями і спеціалізованим сертифікатом.