У Дубно вимагають відставку голови РДА через розтрату коштів на газету

31 Липня 08:47 2015

vidstavkaУ Дубенському районі назріває скандал з відставкою новопризначеного голови райдержадміністрації Юрія Парфенюка. Жителі дубенського району обурені створення комунальної газети за кошти платників податків. Вдумайтесь, під час війни, економічної кризи та країни в стані дефолту, депутати дубенської районної ради проголосували за створення комунальної газети “Вісті Дубенщини” та виділити кошти у розмірі півмільйона гривень. 

Активісти міста готують мітинг під будівлею дубенської РДА про відставку голови Юрія Парфенюка за розтрату коштів під час війни.

За рішення створити у Дубенському районі провладну газету на сесії проголосували всі депутати, які були у залі. Своїм рішенням місцеві народні обранці обібрали район на півмільйона гривень.
Попередньо ми спілкувалися з головами сільських рад, які категорично проти вкладання бюджетних коштів у «бойовий листок» влади перед виборами, проте, на сесію вони не з’явилися.

Що думають активісти міста про даний інцидент, подаємо зі слів дубенської журналістки Вікторії Шевчук.

Чутку ж про те, що у Дубенському районі хочуть створити ще одну газету люди сприймали як жарт:
– Ви що?! Яка може бути газета у сьогоднішній час? – здивувалася мешканка Тараканова, яку перестріли на вулиці у базарний день. – Скільки тих газет треба?! Я рідко взагалі купую газети. Хіба оголошення яке найти, що мені потрібне.
– Я газети використовую для того аби фарбувати авто, – розповів дубенчанин Петро Яневський. – То іноді й переглядаю, що там пишуть.
– Нема куди грошей подіти! – обурився житель села Берег. – В райраді геть здуріли?!
І так новину про появу «Вістей Дубенщини» сприймали всі, кого опитали.
Основним аргументом для людей у непотрібності ще однієї газети було те, що у Дубні їх і так забагато та ще й Інтернет є.

На минулій сесії райради у залі таки оголосили про створення комунальної газети. В.о. голови райради Олександр Козак та голова адміністрації Юрій Парфенюк розказали депутатам про «свою біду» – не хочуть у приватних газетах друкувати інформації про життя у районі задарма. А якщо друкують, то не так як це вигідно владі. З цим погодилися і депутати, бо за їх звіти про роботу у місцевих ЗМІ вимагають гроші, а так, мовляв, буде своє, рідне… Сюди можна буде приносити до друку різний хлам, що пересічному селянину зовсім непотрібен, бо кожен хоче відчути результати роботи, а не прочитати про них на шпальтах чергової провладної газети.

Районні очільники «обскакали» міських, зареєструвавши видання на пустому місці. Сільським головам дали вказівку зібрати на місцях данину та «підтримати» новостворену газету. Ні, не молитвою за процвітання підтримати, а суттєвою грошовою допомогою. Телефонуючи по сільрадах ми цікавилися, по скільки просили на розвиток газети. У когось просили п’ять тисяч. У когось – двадцять тисяч. Комусь надсилали офіційні листи. З іншими зустрічалися та усно просили. Деякі голови сіл зовсім не проти новоствореної газети. Кажуть, що то хороша задумка, бо тут не будуть збирати плітки, а інформуватимуть про справи у районі. Разом непосильна допомога і витрати з бюджету на районну газету складатиме півмільйона гривень. Олександр Козак на сесії заявив, що деякі сільські ради уже підтримали районне видання.

Головним редактором комунального підприємства «Редакція газети «Вісті Дубенщини»» Дубенської районної ради Рівненської області було призначено Ольгу Ворончук на умовах контракту терміном один рік. До цього вона займала посаду прес-секретаря райради та є головою місцевого осередку «Національного альянсу».