Сайдинг та його види: вивчаємо технологію

05 Липня 07:14 2015

Перед тим як вивчати асортимент будівельних магазинів і електронних каталогів фасадних панелей, задайте собі головне питання: «Який результат я хочу побачити, обробивши будинок сайдингом?». Отримати фасад, який роками буде виглядати як новий без додаткових капіталовкладень, зробити обробку максимально природною, створити актуальний дизайн, забезпечити посилений захист фасаду на випадок екстремальних погодних умов.

Сайдинг Рівне

Сайдинг Рівне

Список найважливіших вимог до матеріалу буде залежати від вашої мети. Як вибрати сайдинг, який повністю їм відповідає, в умовах, коли зовнішні відмінності між панелями від різних виробників часто мінімальні? Насправді, лише на перший погляд може здатися, що всі панелі однакові. Уважний візуальний огляд сайдингу обов’язково дасть вам їжу для роздумів і правильного вибору.

Що потрібно знати про сайдинг.

Як вибрати сайдинг для будинку який виробляється з компаунда, основу якого складає вінілова маса з доданими до неї пластифікаторами, барвниками, стабілізаторами кольору та іншими присадками. Рецептура компаунда для зовнішнього і внутрішнього шару сайдінгової панелі різниться, оскільки вони вирішують різні завдання. Зовнішня сторона панелі протистоїть вигоряння кольору, лущення і викривлення поверхні, внутрішня відповідає за жорсткість матеріалу, стійкість до перепадів температури і механічних впливів. Сайдинг Рівне виготовляється на основі компаунда, приготоввлений за різними рецептурами, сплавляються методом коекструзії, таким чином, формується цілісна панель з поліпшеними якісними характеристиками зовнішнього і внутрішнього шару.

На що вам варто звернути увагу:

Рівномірність забарвлення. Ідентичність квітів на внутрішній і зовнішній стороні панелі дозволяє зробити певні висновки щодо якості сайдинга і технології його виробництва. Панелі преміум-класу, як правило, рівномірно забарвлені в один тон всередині і зовні. А от для бюджетних варіантів світліша внутрішня сторона панелі вважається нормою. Фактично це означає, що з метою економії виробник додав в призначений для неї компаунд менше барвника – це один з найбільш витратних компонентів рецептури. Звичайно, разом з витратами виробника знижується і ціна продукції – важливий фактор, що впливає на вибір сайдинга. Тому багатьох покупців не бентежить різниця кольорів на внутрішній і зовнішній стороні панелі, головне щоб окрас був розподілений рівномірно.
Товщина панелі. Уважно розгляньте бічний зріз панелі від цвяховий до замкової частини – сайдинг повинен мати однакову товщину. Від цього залежить реакція панелі на силові навантаження і стійкість до деформацій. Рівномірність товщини – тестований показник якості, який не можна ігнорувати.

Цвяхові отвори.

Отвори для кріплення цвяхів або саморезов у ​​верхній частині панелі повинні бути однаковими за формою і розміром, розташованими на одній лінії, мати гладкі краї без найменших ознак «махрістих». Неакуратні цвяхові отвори свідчать про порушення технології виробництва та відсутності контролю якості – такий матеріал вам не потрібен.

Лицьова поверхня. Вона повинна бути матовою. Глянцевий блиск протипоказаний вінілового сайдингу. Блискуча поверхня сильніше нагрівається на сонці, поглинає більше тепла і, як наслідок, схильна до вищого ризику деформацій. Не кажучи вже про те, що глянсовий сайдинг вицвітає швидше. Придивіться до стану поверхні – чи не на ній ознак лущення, розшаровування, тріщин. Подібні дефекти не повинні виникнути навіть через роки експлуатації на відкритому повітрі, не кажучи вже про умови демонстраційного залу.

Упаковка.

Виробник, який дбає про якість свого товару, не стане економити на упаковці. Жорсткі коробки з картону відмінно захищають сайдинг від відколів і деформацій у процесі транспортування. Більше економічна поліетиленова упаковка не виключає деформацію панелей під власною вагою або не дає 100% захисту від появи дефектів у процесі зберігання, ще до того як почнеться монтаж сайдингу на будинок. Навіщо вам зайві труднощі? Вибирайте сайдинг в коробках.

Тест на пластичність. Загніть кінчик панелі там, де він досить тонкий – у цвяховий кромки. Зразок зламався? Це говорить про низьку пластичності, яка обов’язково дасть про себе знати в процесі експлуатації. Хороший знак, якщо сайдинг кілька разів перегинається з боку в бік, не даючи тріщин.