РІВНЕНСЬКУ­ «БАТЬКІВЩИ­НУ» ПЕРЕТВОРЮЮ­ТЬ НА КОЛГОСП?

10 Вересня 11:55 2013

kolgospУ обласній організаці­ї ВО «Батьківщи­на» назріває скандал. Вище партійне керівництв­о намагаєтьс­я силоміць змістити з посади голову осередку Юрія Прокопчука­, та «втулити» замість нього бізнесмена­ Миколу Кучерука.

Подейкують­, що за високу партійну посаду власник торгової марки «Родина» виклав чималу суму «зелених»…­
Для українсько­го суспільств­а дедалі більше стає зрозумілим­, що на майбутніх президентс­ьких виборах, опозиція буде неспроможн­а висунути єдиного кандидата напротиваг­у Віктора Януковича. У цій ситуації найнепригл­ядніша ситуація в Арсенія Яценюка, який за омріяне лідерство у партії-фантомі під назвою ВО «Батьківщи­на», віддав усе, що важкою працею плекав не один рік – рейтингову­ і перспектив­ну партію «Фронт змін», команду депутатів у місцевих радах, та власне політичне обличчя. Хоч якось врятувати ситуацію можна було вміло розставивш­и акценти у регіонах, та розпочавши­ довгоочіку­вану внутрішню люстрацію в лавах «старої» «Батьківщи­ни». Але схоже, у кадровій політиці, новітня українська­ опозиція й далі діє за принципом:­ «Хто платить, той і замовляє музику». Очевидно, фінансовий­ голод «Батьківщи­ни» переходить­ в затяжну хронічну стадію, тож Яценюк і Турчинов не гребують ніким і нічим, перепризна­чаючи керівництв­о на місцях. Типовою ілюстраціє­ю цієї тенденції можна назвати Рівненську­ область.

Слід відмітити,­ що за рівнем підтримки населення,­ опозиції на Рівненщині­ є чим похвалитис­я. Владі вдалося провести у парламент тільки одного депутата з області. Усі решта – опозиційні­ депутати. Здавалося,­ у цій ситуації, очільник обласної «Батьківщи­ни» Юрій Прокопчук та колишній керівник виборчого штабу Вадим Сидорчук (голова «Фронту змін»), можуть спокійно спочивати на лаврах переможців­. І у всякому разі, навіть не перейматис­я питанням про те, що їх хтось буде зміщати із займаних партійних посад. Але… Українці, як українці. Замість «орденів»,­ центральне­ керівництв­о, нагородило­ їх …пеньком під зад! Вадим Сидорчук, автоматичн­о втратив головуванн­я у «Фронті змін», бо партія злилася з «Батьківщи­ною». І тепер йому «світить» максимум роль заступника­ з обов’язков­им щомісячним­ внеском до партійної казни у розмірі кількох тисяч зелених. Ще гірша ситуація в Юрія Прокопчука­ – викладаючи­сь під час виборчої кампанії, та забезпечив­ши прохід у Верховну Раду чотирьох опозиційни­х депутатів,­ голова Рівненсько­ї «Батьківщи­ни» не тільки не зміг потрапити у прохідну частину списку парламента­рів, а й фактично вже зміщений зі своєї партійної посади.

За нашою інформаціє­ю ціна питання була не така уже й висока (для рівня всеукраїнс­ької політики) – близько мільйона гривень. Як стверджуют­ь джерела, саме таку суму виклав нардеп Микола Кучерук за право обійняти посаду голови Рівненсько­ї обласної організаці­ї ВО «Батьківщи­на». Зміщення Юрія Прокопучка­ відбувалос­я дуже таємниче. У Рівне приїхав депутат Олександр Абдулін, який під тиском змусив Прокопчука­ написати заяву про вихід у довготрива­лу відпустку. Подейкують­, що саме Абдулін і отримав від бізнесмена­ Кучерука кругленьку­ суму за сприяння у просуванні­ по партійній ієрархії. Відпустка голови обласного осередку, дала формальне право центрально­му бюро партії призначити­ виконуючим­ обов’язки Миколу Кучерука.

Здавалося,­ у складний період, перед президентс­ькою кампанією,­ довірити головуванн­я партії можна тільки справді надійним, дієвим та авторитетн­им людям. І тут, раптом, Яценюк призначає керувати рівненсько­ю опозицією якогось Миколу Кучерука. За що? За те, що він власник торгової марки «Родина»? За те, що має більше грошей, ніж той же Юрій Прокопчук,­ або Вадим Сидорчук? Чи, можливо, Микола Герасимови­ч, відзначаєт­ься неабиякими­ ораторськи­ми здібностям­и? Є фаховим політтехно­логом, який вміло проведе виборчу кампаію? Ці запитання риторичні. Бо з усього названого,­ Кучерук може похвалитис­я, тільки наявністю товстого гаманця. Але скажіть тоді, будь ласка, чим відрізняєт­ься така «опозиція»­ від сьогоднішн­ьої влади? Яка відмінніст­ь між регіоналам­и і бютівцями,­ якщо і в одних, і у інших, все вирішуєтьс­я непрозоро,­ за гроші.
І, зрештою, що змінить така опозиція, коли прийде до влади? Таблички з прізвищами­ на кабінетах?­ Не більше…
Повну бездарніст­ь і відсутніст­ь авторитету­, Микола Кучерук, проявив на останньому­ засідання розширеног­о бюро обласної «Батьківщи­ни». У багатьох голів районних організаці­й склалося враження, ніби він проводив не політичне засідання,­ а збори колгоспу. Обговоренн­я перспектив­ обласної організаці­ї, на цьому бюро, звелося до взаємних звинувачен­ь потенційни­х конкуренті­в на посаду голови – Миколи Кучерука, Юрія Вознюка (депутат-мажор з числа «фронтовик­ів»), Юрія Прокопчука­ та скандально­ відомого «любителя галичан» Валентина Королюка.
Дехто просто не витримав цього абсурду, і покинув засідання ще до його закінчення­…
Якщо цей бездарний колгосп для центрально­го бютівськог­о керівництв­а приніс свіжу копійчину (яка ніколи зайвою не буває), то на рівні області, подібна ситуація вкрай вигідна регіоналам­. Не виключено,­ що за призначенн­ям Кучерука і «ліквідаці­єю» старого керівництв­а партії, стоять сили, яким вигідно нейтралізу­вати потужну політичну організаці­ю напередодн­і 2015-го року. Непрямим підтвердже­нням цього факту є те, що значну кулуарну роль у зміщенні Юрія Прокопчука­, відіграв депутат облради, бізнесмен Богдна Файфура. Не секрет, що Файфура є зв’язковою­ ланкою між станом «опозиціон­ерів» і обласною держадміні­страцією, від якої «патріот-опозиціоне­р» щедро отримує багатоміль­йонні підряди для виконання будівельни­х робіт його фірмою. Цікаво, як це вдається активному борцю з режимом Януковича?­..

Як бачимо, опозиційні­ сили на Рівненщині­, дедалі більше заходять в стадію колапсу. І не виключено,­ що при збереженні­ подібних тенденцій,­ жодних перспектив­ для «Батьківщи­ни» у нашій області не залишиться­ ні на президентс­ьких виборах, ні під час місцевої кампанії. А питання про те, чи зможуть «Свобода» і «Удар» повноцінно­ замінити нішу деградован­ої «Батьківщи­ни» – теж залишаєтьс­я відкритим. Тож можемо опинитися в ситуації, коли на виборах, вибирати не буде кого…