У Дубно скаржаться на владу за провалений День Міста

04 Серпня 06:45 2016
Провал мера Антонюка

Провал мера Антонюка

Цього року дубенчани святкуватимуть День міста 2 серпня – в день пророка Іллі. Так вирішила міська рада. Вирішити вирішила, але не факт, що сильно задумувалась над правильністю свого рішення. Парадокс цьогорічного святкування в тому, що воно припадає на будній день. Так, святковий, бо ж Іллі – велике свято. Але будній, бо по законодавству всі держустанови працюватимуть, а приватні підприємці навряд чи скасують робочий день через святкування Дня міста.

 
Відкриваємо програму міста і бачимо, що святкові заходи будуть проводитись протягом всього дня. Але якщо людина працює, то встигне лише на «Урочистості з нагоди Дня міста» та «Святковий концерт». Та якщо в людини видався важкий робочий день – то чи захоче вона на те святкування? Теж питання.
 
Більше дивує інше – чим мотивувалося таке рішення? Які плюси святкування Дня міста на Іллі, окрім того, що це церковне свято? Я їх не бачу. Хто приїде посеред тижня у вівторок в Дубно на святкування Дня міста? Хіба що люди з навколишніх сіл, в чому є величезні сумніви.
 
А чому б не зробити День міста привабливим для туристів? Вибрати дату у ВИХІДНИЙ ДЕНЬ, коли в інших містах (хоча б навколишніх) немає великих святкувань чи фестивалів. День заснування міста все одно не відомий, тому святкувати можна, наприклад, в останню чи першу суботу/неділю якогось місяця. Розпіарити цей день в соцмережах, в ЗМІ, щоб дубенчани запрошували друзів та родичів з інших міст приїжджати на святкування. І, звичайно ж, потрібно зацікавити людей якоюсь родзинкою. Так, тоді доведеться запросити солідний гурт або виконавця і викласти кругленьку суму на гонорар, але ж якщо вже робити День міста, то «з димком», щоб як дубенчанам, так і тим, хто приїхав в наше місто, хотілось і наступного року сюди завітати. Робити таке свято, щоб молодь з великих міст хотіла приїхати до нас, а бізнесмени-інвестори захотіли відкрити у нас якесь кафе чи навіть готель. Бо з такими темпами, як є зараз, молодь просто втікає з міста, в якому НЕМАЄ НІЧОГО ДЛЯ МОЛОДІ. А місто без молоді просто потоне в болоті. Я дуже сумніваюсь, що саме святкування Дня міста на Іллі зацікавить молодь приїхати сюди.
 
В 2013-му, коли в замку на День міста (тоді – 25 серпня) хотіли вперше провести міжнародний фестиваль «DUBNO CASTLE FEST», то влада заборонила його робити, бо, бачите, це могло завадити святкуванню Дня міста. А згодом взагалі заборонила його робити на території замку, пропонуючи напіврозвалений «Спартак». Фест, аналогів якому не було на той час в Україні, «…втопився в дубенському владному болоті…». Але люди в нас такі… Всі забули про цей випадок і пробачили все владі, зокрема міському голові. Тепер мовчки дивляться, як День міста перенесли на церковне свято, ніяк не обгрунтувавши це, окрім «то є покровитель міста» і «то не піст».
 
Ах так, влада зараз почне прикриватись тим, що «в країні війна, не до помпезних святкувань». Але ж ви вже робите свято. То робіть його нормально, а не танці через сльози з молитвою. Плакати нам є через що. А людині потрібно морально відпочивати від всього, що відбувається в країні. То чому б не зробити таким відпочинком свято Дня міста, але з додатковим розрахунком на туристів?
(автор статті: Володимир Тимощук, Facebook).
  Article "tagged" as: