У Дубно відкрили центр безоплатної правової допомоги – ФОТО

02 Липня 19:29 2015

1 липня 2015 року відбулось відкриття Дубенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Дубно, вул. Грушевського 171 б ( район п’ята школа).

Обслуговувати він буде, крім жителів Дубенщини – Млинівський, Демидівський та Радивилівські райони. Основне завдання центру це – забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесах для соціально вразливих категорій громадян. Законодавством цей доступ гарантується зокрема для малозабезпечених. Це особи, чий середній місячний сукупний сімейний дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів.

Також надаватиме центр послуги учасникам бойових дій, у тому числі, учасникам АТО із відповідним статусом та членам сімей загиблих. Зможуть звертатись і отримувати консультації діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, біженці тощо. Усім цим незахищеним категоріям осіб будуть надаватися послуги адвокатів для представництва їх інтересів у цивільних та адміністративних судових спорах, а також потерпілим і свідкам у кримінальних провадженнях, якщо вони належать до категорій, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, як це визначено ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Особа яка потребує представництва своїх інтересів у суді та немає достатніх фінансових можливостей для здійснення цього представництва, матиме змогу звернутися до центру та отримати допомогу кваліфікованого захисника – адвоката – який надаватиме свої послуги безоплатно для клієнта. Послуги адвоката оплачує держава. Центр вже підписав контракти з захисниками, що будуть надавати безоплатну правову допомогу.

Участь у вказаному заході прийняли представники органів місцевого самоврядування, Дубенський міжрайонний прокурор Віталій Бурма, представники Дубенського міськрайонного управління юстиції – начальник Микола Ралець та головний спеціаліст Лілія Павлова, представник підрозділу Дубенської міськрайонної кримінально-виконавчої інспекції Іванна Чернякович, адвокати системи безоплатної вторинної правової допомоги Олександр Боржецький, Валентин Мервінський, Микола Лейковський, голова товариства політв’язнів та репресованих Микола Оттов, представники Дубенського міськрайонного відділення міліції, представники Дубенського міжрайонного відділу управління СБУ в Рівненській області, члени громадських організацій.

c1 c2 c3