Берташ у Дубно знайшов дешевий газ?

12 Жовтня 12:31 2013
Берташ в Дубно знайшов газ

Берташ в Дубно знайшов газ

Василь Берташ знайшов дешевий газ поблизу Дубна. Альтернатива природному газу є в Дубенському районі – це верба.

Губернатор Рівненщини Василь Берташ повідомив Dubno.com.ua про закладення плантації енергетичної верби площею в 10 гектарів поблизу Дубна.

“Відновлювальні джерела енергії довели свою ефективність в Європі. Нині до передового досвіду долучається й Рівненщина. Зокрема, в області було реалізовано проект “Створення біоенергетичного парку енергетичної верби” – на Дубенщині заклали плантацію енергетичної верби площею в 10 гектарів”, зазначив Василь Берташ в коментарі журоналісту Dubno.com.ua

Енергетична верба – це продукт який винайшли шведські вчені. Узагалі, назва “енергетична верба” включає цілу родину дерев верб. За 4-5 років дерево виростає 6-7 метрів. Після належного приросту маси верби її скошують і подрібнюють спеціальним комбайном, як це роблять при скошуванні культур для худоби. Перемелений матеріал гранулюють і висушують для приготування паливної фракції. Енергетична верба росте в 14 разів швидше, ніж звичайний ліс. Відтак, з одного гектара можна отримувати щорічно 40-50 тонн альтернативного палива.

В Україні має запрацювати 7 ТЕЦ на зеленому паливі. Так заплановано в проекті “Енергія природи”. Вже є інвестори, готові вкласти у будівництво теплоцентралей гроші. Це приблизно 20-25 мільйонів доларів. За розрахунками, вкладення мають окупитися за 2 роки.

Водночас, експерти з агрокомплексу, що дали коментар виданню Dubno.com.ua не такі оптимістичні. Вони зазначають, що земля після “верби” не відновлюється, на ній не можливо вести агро діяльність, верба виснажує грунт на десятки років.

Джерело: Dubno.com.ua