Розробка сайтів – де краще замовити

06 Березня 10:25 2014

Розробка сайтів – перша думка в голові при створення власного бізнесу в Інтернеті. Ми звернулись до експерта у місті Рівне, який розповів про важливість менеджера інтернет проекту.

розробка сайтів

розробка сайтів

Я хотів би звернутися до менеджерів, які ведуть проекти розробки сайту для підприємців малого бізнесу. Як би дивно це не звучало, але від вас часто залежить не тільки результат у вигляді сайту, а й успіх бізнесу клієнта.

Я іноді спостерігаю картину, коли клієнт кинув проект, не довів до кінця, втратив інтерес. Таке дійсно буває і досить часто. Власнику сайту не вистачило зовсім трохи енергії і бажання, щоб почати продавати і досягти успіху. Але здогадуєтеся ви, що саме у ваших руках була можливість не допустити цього? Як це можна не допустити і чому це важливо?

Як правило, ви знаєте потреби підприємця, який приходить замовляти сайт. Але замислюєтеся ви про тих очікуваннях, з якими він приходить? Скільки б ми не пручалися в реалізацію потреб за допомогою технологій, функціоналу, дизайну, проект може бути провалений, якщо робота над ним і результат не відповідають початковим очікуванням клієнта. Для початку нам потрібна розробка сайтів Рівне, студія, що займеться створенням веб-сайту для нашого проекту.

Щоб було зрозуміліше, я наведу приклад, які є реальні потреби у підприємця, що замовляє сайт, і зіставляючи їх з можливими його очікуваннями. З мого досвіду, відповідність на практиці одного й іншого може значно підвищити успішність проекту і покласти початок довгим і хорошим відносинам з клієнтом. Думаю, ви погодитеся, що пошук клієнтів – це одна з основних потреб усіх замовників. Чого при цьому очікує замовник, приходячи за сайтом?

Будь-який підприємець чекає швидкого результату від вкладених грошей. Йому хочеться швидко відчути, що сайт приносить користь, а бізнес затребуваний потенційними клієнтами. Коли підприємець це відчуває, у нього з’являється бажання розвиватися і налаштуватися на велику перемогу. Замовник підсвідомо чекає швидкого результату, навіть якщо він явно не вимагає цього. Хочете задоволеного клієнта і вдячного відкликання? Потрібно дати можливість відчути швидкий результат, у що б то не стало. Неважливо, що це ─ розробка сайту, просування чи послуги підтримки. Ми повинні домагатися швидкого результату.

На друге місце я б поставив потреба підприємця розповісти про свою компанію. На що варто звернути увагу, працюючи над реалізацією цієї потреби?

Задайте замовнику питання, чи потрібен йому сайт, якщо клієнтів буде багато і без сайту. Дивно, але швидше за все, він відповість «так». Чому? Як будь-який нормальний підприємець, він хоче визнання. Сайт ─ хороший спосіб реалізувати це очікування. Приділіть особливу увагу таким розділам як «Відгуки клієнтів», « Реалізовані проекти», «Список клієнтів». Підійдіть якісно до їх наповненням. Ви відчуєте конструктивну роботу з боку клієнта. Визнання і оцінка з боку ─ велика річ для малого бізнесу, яка дає неймовірний заряд енергії, щоб просувати свій бізнес зі значно більшою впевненістю.

Ви часто спостерігаєте, що значна частина замовників, які звертаються за сайтом у Рівному, не приділяє достатньої уваги структуруванню інформації. Приходячи до нас, у клієнта відсутня зрозуміла структура, немає опису продукції або послуг, незрозумілі конкурентні переваги і т.п. Це не вина клієнта. У підприємця немає на це достатньої кількості часу. Він зайнятий своєю бізнес-ідеєю і найкоротшим шляхом до її реалізації.

При цьому ви знаєте, що без «порядку» на сайті (системності) складно здійснювати продажі, особливо в інтернеті, де потрібна проста логіка доступу до інформації, читабельність, доступність. Коли ви ведете проект, ви розкладаєте бізнес клієнта по поличках. Використовуйте послідовний алгоритм збору інформації та формуйте «порядок». Ви робили це вже не одну сотню раз для всіляких сфер бізнесу. Будьте професіоналами і цього разу. Це те, що потрібно клієнтові саме зараз. Ваші зусилля допоможуть подолати смертельне «трохи», і скоро клієнти прийдуть ще за одним проектом.

Список на цьому не закінчується. Я, мабуть, привів найбільш очевидні і близькі мені потреби та очікування, відповідаючи яким можна творити чудеса. Ви можете їх продовжити.

Так чому відповідність очікуванням клієнта важливо для нас?
Професіоналізм менеджера інтернет-проектів полягає не тільки в розумних словах типу «конверсія», «юзабіліті», «відсоток відмов» та інше. У професіоналів все це залишається за кадром. Мені хочеться, щоб наші клієнти відчували, що ми їх розуміємо в звичних для них поняттях. Я звернув увагу, що якщо слідувати очікування клієнтів, ми допомагаємо і собі. У цьому випадку клієнт дивиться на нас як на партнера, повторно звертаючись за третім, четвертим сайтом.

Розробка сайтів не проста річ, але потрібно починати свій бізнес з Інернету.