Одяг з Індії

16 Квітня 10:17 2014

Будь-який з нас хоч раз дивився індійські фільми і милувався на головних героїнь на яких одяг з Індії. Цей традиційний наряд тисячі років служить Індійкам вірою і правдою, надаючи їх зовнішності більше жіночності та грації, підкреслюючи достоїнства і приховуючи недоліки. Для індійських чоловіків немає нікого привабливіше, ніж жінка індійському одязі.

Напевно, тому 80 відсотків мешканок Індії і в наші дні вважають за краще сарі сучасному одязі. Перша згадка про одяг з індії дійшло до нас в індійському епосі. За 3000 років до нашої ери цар Пандал програв у кості своє царство, військо, всю рідню і самого себе. У спробі відігратися останньої ставкою він зробив свою дружину Драупаді. Але і її він програв. Переможці силою привели Драупади на загальний огляд і спробували роздягнути, щоб поглумитися над нею. Але добрий бог Крішна зглянувся над жінкою – скільки вороги не розмотували її сарі, воно було нескінченно, Драупади все одно залишалася одягненою.

Що представляє з себе одяг з індії? У давнину воно складалося з двох шматків матерії: одним пов’язували стегна у вигляді спідниці, а інший – під назвою дупатта – накидали спереду на груди і плечі. Кінці дупатта могли вільно звисати, або їх заправляли в спідницю. А ще їх можна було зав’язати за спиною – виходило щось типу топіка. Але сучасний одяг з індії – це один цілісний шматок тканини довжиною від 5 до 9 метрів (іноді й до 12) і шириною близько метра без єдиного шва.

Деякі кольори мають певне значення в індійській культурі. Наприклад, вдови повинні були ходити тільки в простому білому сарі без прикрас. Якщо жінка народила дитину, то за традицією протягом семи днів повинна була носити жовтий наряд. Весільний одяг з індії в основному виготовляється червоним з багатою золотою вишивкою. Зелений – колір ісламу, синє сарі – для жінок з нижчих каст. Але зараз мало хто дотримується такої колірної символіки. Головне – щоб було красиво.