Мер Дубна іноземній пресі: “У нас не АТО, а війна”

16 Грудня 06:55 2014

Латвійський військовий репортер Атіс Климович відправився по Україні, щоб вивчити ситуацію на місці і скласти власну думку про те, що там відбувається. Під час подорожі, журналіст відвідав місто Дубно та взяв коментарі у міського голови та працівників міськвиконкому.

У 360 кілометрах від Києва в Західній Україні знаходиться місто Дубно, де проживає 38 000 чоловік. Тут мало хто не підтримує українську армію. Допомогу надають зовсім маленькі школярі, сиві пенсіонери з нікчемними місячними доходами (пенсія близько 1000 гривень – зараз це неповні 50 євро), місцеві підприємці і торговці, які заснували спеціальне товариство підтримки.

Василь-Антонюк - мер Дубна

Василь-Антонюк – мер Дубна

До Другої світової війни Дубно перебувало у складі Польщі. Патріотичні та прозахідні настрої там були сильні в тому числі відразу після здобуття незалежності в 1991 році. Про це з гордістю розповідає мер міста Василь Антонюк. За його словами, Дубно був першим містом Рівненської області, де вивісили прапор Європейського Союзу.

«Ми не хочемо бути в Євросоюзі. Ми там вже перебуваємо. Ми більше не можемо собі дозволити вести подвійну гру, і Дубно це підтверджує », – каже мер.

«Ми розуміємо, що це війна. Це ніяка не антитерористична операція, як її називають. І відступати нам нікуди. Всі усвідомлюють, що агресор прийшов не на один день. Тому кожен бере активну участь у наданні всілякої допомоги. Місто доставив своєї армії допомога на кілька мільйонів гривень », – розповідає Антонюк.

Міська рада та її голова особисто стежили за тим, як проводиться ремонт техніки місцевої інженерно-саперної частини. Вона довго не використовувалася і просто стояла на складах, так що, довелося серйозно потрудитися, щоб привести її в порядок. Тепер на фронті цю техніку застосовують два батальйони, дислокованих в Дубно.

Мирослава Кецко

Мирослава Кецко

Мирослава Кецко, соціальний працівник міськради, добре знає, яким чином допомога доставлялася армії. Починаючи з липня, городяни пожертвували 204 000 гривень, на які спочатку купили 40 бронежилетів. Їх підібрали на заводі в Житомирі, перевірили на полігоні, а вже потім придбали. Всі речі передаються конкретного адресата – знайомим бійцям, щоб допомога не потрапила в руки негідних людей. Зараз закуплено 60 пар чобіт, дощовики, тактичні окуляри, шість рацій. На даний момент солдатам потрібно насамперед зимовий одяг.

«Думаю, українці витримають. Серед солдатів немає жодного мого родича, але є багато знайомих. Вони налаштовані дуже войовничо. Приїжджали у відпустку. Минулої зими вони були в Києві – на Майдані. Зараз – у зоні антитерору. Вони налаштовані триматися до перемоги. Звичайно, це дуже висока ціна, але це шлях до перемоги », – говорить Кецко.

Пенсія у дубно 50 євро

Пенсія у дубно 50 євро

Чехів не зрозуміти

Спеціаліст міської ради Дубно з суспільних відносин Ерна Шевчук розповіла, що недавно тут гостювала делегація з міста-побратима Юнічева (Чехія). Як і передбачалося, жителів цієї країни ретельно обробляє російська пропаганда. Чехи були здивовані тим, що їм повідомили про війну самі українці.

«Їм в Чехії розповідають, що це бандити, бандерівці, такі, які навіть дітей вбивають. Я здивована, що так думають чехи. Невже вони забули російські танки в Празі в 1968 році? І подивіться – якого президента вони обрали! Він навіть сказав, що немає такої країни – України. Тоді я їм пояснила, що є – і українська нація, і Українська держава », – зазначає Шевчук.