Ленінопад: чи потрібно валити пам’ятники?

06 Березня 10:28 2014

Ленінопад став прекрасним символом дорослішання нації. Ми перерізали пуповину радянського минулого. Але пора зупинити руйнівний ритуал очищення і зробити з рештою пам’ятниками щось більш цікаве і цивілізоване , ніж просто роздрібнити їх на шматки.

leninopad

Ми можемо створити парк- музей , де будуть зібрані леніни та інші монументи радянських часів. У Литві леніни переселилися в приватний парк- музей Грутас , оформлений як концтабір ГУЛАГу. У Будапешті радянські монументи зібрані в Memento Park . Перевезення пам’яток і створення музею – справа витратна . Серед українських меценатів створення такого парку міг би собі дозволити Віктор Пінчук , наприклад.

Сьогодні активісти зупинили руйнування пам’ятника чекістам на Либідській площі в Києві. Домовилися , що пам’ятник буде демонтований протягом тижня. Створена Facebook- група з демонтажу і заощадження радянських пам’ятників. Там же збирають гроші на демонтаж пам’ятника чекістам .

Учасники групи пишуть , що деякі радянські пам’ятники варто залишити на місці , якщо вони вписані в архітектурний ансамбль і естетично добре виглядають . Прибирати і перебудовувати ансамбль занадто дорого. А невелика кількість радянських пам’ятників буде нам нагадувати про тоталітарне минуле . Можна додати нові таблички з описом негативних сторін радянського режиму.

Підтримую дану ініціативу .

PS
Вважаю , що пам’ятники радянським воїнам- учасникам Другої світової / Великої вітчизняної слід залишити , іноді перемістити . Може бути , цифри 1941-1945 виправити на 1939-1945 , якщо місцеві жителі не проти. Друга світова прийшла на українські землі 17 -го вересня 1939 року, коли Радянський Союз « віроломно » напав на Польщу , порушивши підписані міжнародні угоди.