Ковдри з натуральної вовни

14 Листопада 06:07 2014

Пух, шерсть, синтетика, шовк і навіть бамбук – виробники, що відповідають за те, наскільки затишно нам буде спати, явно балують споживача. Зворотний бік різноманітності видів ковдр (залежно від матеріалу наповнювача, забарвлень, компонування) – це складність вибору. Так, взимку все просто: яке тепліше ковдру, то і краще … Це якщо забути про те, що одні наповнювачі викликають алергію, інші погано вбирають вологу, а треті можуть стати удаваним домом для молі або мікроскопічних кліщів. Тому-то вибирати ковдру доведеться ретельно – не менше уважно, ніж, наприклад, ліжечко для дитини.

Вовняні ковдри

З усіх вовняних особливою популярністю користуються верблюжі ковдри. Нічим не поступаючись ковдрам з козячої або баранячої вовни, ковдри з верблюжої вовни, що доведено неодноразово, дійсно лікують: радикуліт, застуди і т.д. Як і будь-яке інше вовняну ковдру, ковдру з верблюжої вовни, фактично, має масажним ефектом – допомагає м’язам більш повно розслабитися, стимулює кровообіг. Широкий вибір таких ковдр пропонує інтернет магазин Одеялко. Купити ковдри вовняні можна за 300-400 гривень, вони повністю натуральні, виробник гарантує тепло взимку та затишок.

Основним гідністю вовняних ковдр є їх універсальність. Вони підходять і для дітей, і для дорослих; в будь-який час року під ними однаково добре спиться.

Однак є одне але: вовняні ковдри, за якими зручно доглядати, які прекрасно пропускають вологу і тримають тепло, можуть, як і все натуральне, викликати алергію. Крім того, вовняні ковдри, настільки ценимие людьми, не менш цінуємо і комахами кшталт кліщів і молі: прання таких ковдр повинна неодмінно супроводжуватися і санітарною обробкою – благо спеціальних безпечних для людини засобів предостатньо.

верблюже одеялоШерстяние ковдри представлені в декількох варіантах виконання: це ткані ковдри, ковдри в чохлі і ковдри «відкрита шерсть». Що вибрати?

Тут все залежить від ваших смаків, особистих уподобань. Ткані вовняні ковдри гарні для тих періодів, коли вдома не дуже холодно. Такі ковдри дозволяють шкірою відчути сухе тепло вовни, на відміну від ковдр в чохлі. Зате стьобані ковдри більш легкі, повітряні і часто більш теплі.

Пухові ковдри

Пухова одеялоУ них немає конкурентів по здатності зігрівати, по легкості і екологічності. Вони ж – найдорожчі, особливо ковдри, наповнені пухом гагар, північних птахів, майже все життя яких проходить при мінусовій температурі і серед високої вологості. Кілька дешевше пухові ковдри, наповнені пухом гусей. Втім, ціна на якості в даному випадку практично не позначається – хіба що гусячий пух північні шамани не вважають володіє чарівними властивостями.

Недоліки у пухових ковдр ті ж, що і у вовняних: вони можуть стати причиною алергічної реакції і місцем проживання бактерій або дрібних комах. До цього додамо неможливість прання та чистки в домашніх умовах. Але екологічність пухових ковдр вище всяких похвал.

Вирішуючи питання, як вибрати ковдру, врахуйте всі нюанси, що стосуються особливостей догляду за вовняними і пуховими ковдрами. Вирішіть, чи готові витрачати час на ретельну просушку і Спецобробка вовняних ковдр? Чи готові відправляти пухові ковдри в хімчистку? Подумайте про це ще до покупки, щоб наступні клопоти не стали для вас неприємним сюрпризом. Тим більше розглянуті вище ковдри – не з найдешевших, на відміну від синтетичних ковдр.

Ця всюдисуща синтетика

В цілому, ковдри з синтетики, при своїй невисокій вартості, цілком можуть суперничати з пуховими або вовняними ковдрами по здатності утримувати тепло. Вони дуже практичні: домашня прання та чистка їх цілком можлива, вони майже не притягують пил і вже точно не стануть домівкою для кліщів або молі. Не викликають ковдри з синтетичним наповнювачем і алергій.

Однак і дихати синтетика не вміє: під товстою ковдрою з холофайбера або синтепону буде жарко влітку.

Розкіш шовкового ковдри … але тільки для літа

шовкове одеялоДействітельно, дорогі шовкові ковдри скоріше розкішні, ніж теплі. Користуватися ними можна тільки в теплу пору року, та й догляду вони вимагають вельми уважного, як, втім, будь-яка дорога річ.

Зате шовк є природним антисептиком, антістатічен, легкий, прекрасно дихає. Шовкові ковдри дороги, часом навіть дорожче пухових, але їх покупка для постійного користування можлива лише в тому випадку, якщо до системи опалення будинку взимку претензій немає.

Ковдра з «дерева»: бамбук

бамбукове волокноТакіе ковдри з’явилися зовсім недавно, як результат відкриттів методів обробки бамбука і виготовлення з нього найтонших волокон. Тепло вони зберігають цілком непогано, але тут їм не зрівнятися ні з вовною, ні з пухом.

Ковдри з бамбука невибагливі до догляду, довговічні, мають антисептичні властивості і, якщо порівнювати з іншими натуральними наповнювачами, рідше всіх викликають алергію.

Єдиний їхній умовний недолік – висока вартість, обумовлена складністю технології виготовлення.

Інші ковдри

Окремо скажемо кілька слів про ковдрах, наповнених бавовною і ватою. Бавовняні ковдри зустрічаються в продажу досить рідко. Головним чином тому, що вони не надто теплі, навіть в подвійному варіанті. Вони самі «дихаючі» з усіх натуральних ковдр, але доглядати за ними складно.

Ковдри на ваті можна вважати найпоширенішими. Їх плюси: невисока ціна і здатність добре зберігати тепло. Що стосується останнього, тут вони не можуть конкурувати з шерстю або пухом, та й синтетика (той же холофайбер, який використовується при виготовленні спальних мішків) буде тепліше.

Складно ватяні ковдри прати і чистити, важко просушувати, вони важкі, хоча і зберігають здатність дихати.

Як же вибрати ковдру?

Залежно від того, вибираємо ми ковдру для дорослих або дітей, зупинитися варто або на універсальних ковдрах з натуральних матеріалів (це для дитини), або на гіпоалларгенних ковдрах по сезону – для дорослих.

Дітям, таким чином, найкраще підійдуть ковдри з верблюжої вовни.

Дорослим, які не страждають на алергію, можна зупинитися на пухових або ватяних ковдрах – для холодної пори року і на бамбукових, бавовняних або шовкових – для теплого.

Якщо ж проблеми з алергією є, то краще синтетика або вата.